Tvarumas

Bambukas yra vienas iš sparčiausiai augančių atsinaujinančių
išteklių pasaulyje. Jis absorbuoja dideliais kiekiais CO2.
Savo savybėmis sulyginamas su kietmedžiu, todėl Moso bambukas
yra ideali alternatyva vis retėjantiems tropiniams kietmedžiams.

Moso bambukas: greitai auganti kietmedžio alternatyva!

Milžiniška Moso bambuko rūšis  priklauso greičiausiai augantiems augalams pasaulyje. Galutinį iki 20 metrų aukštį jis pasiekia per porą mėnesių (vegetacijos metu – iki 1 metro per dieną greičiu!). Kamienas maždaug per 4-5 metus subręsta ir įgauna puikias kietmedžiui būdingas savybes (kietumą, tvirtumą, matmenų stabilumą). Tai ženkliai skiriasi nuo tropinių kietmedžių. Jų brandinimas trunka daugiau nei 50 metų, jų vis mažėja ir dažnai yra brangesni.

Tvari bambukų miškininkystė

Vieną bambuko augalą sudaro keli stiebai, o kasmet iš motininio augalo išauga nauji ūgliai. Paprastai kiekvienais metais galima nuimti 20–25% tvaraus miško bambuko stiebų. Tai galima padaryti nemažinant stiebų skaičiaus hektare! Pats augalas nemiršta nupjovus stiebą (lyginant su medžiais), taigi nėra įtakojamas bambuko miško mažėjimas. Priešingai, nuimant subrendusius augalus, bambukų plantacijos derlius ir kokybė iš tikrųjų padidėja.

Anglies kaupimas bambukuose

Vykdydami fotosintezę, augalai absorbuoja anglies dvideginį (CO2) ir paverčia jį gliukoze (biomasės statybine medžiaga) ir deguonimi. CO2 saugomas medžiagoje visą produkto naudojimo laiką ir dar ilgiau, jei produktas perdirbamas / perdirbamas į naujus patvarius gaminius. Dėl spartaus augimo ir su tuo susijusio didelio derlingumo Moso bambukas „užrakina” kur kas daugiau CO2 patvarių gaminių masėje, palyginti su medienos rūšimis. Užrakintą CO2 kiekį galima apskaičiuoti paprasčiausiai žiūrint į medžiagos tankį ir atsižvelgiant į biologinį turinį. Pavyzdžiui, Bamboo X-treme® užfiksuoja beveik 1700 kg CO2 viename bambuko m3.

Ar galite įsivaizduoti 1 metro per dieną augimo greitį?

FSC® bambuko sertifikatas

FSC® yra pirmaujanti tvaraus medienos tiekimo sertifikavimo sistema. Ji buvo sukurta siekiant užkirsti kelią nuolatiniam neatsakingam miškų kirtimui. Nors bambukas yra milžiniška žolė su metine retinimo schema ir tai nėra miškų naikinimo priežastis, tačiau daugelyje pastatų projektų su bambuku reikalaujama FSC® sertifikatų. Nuo 2008 m. Bambukas yra įtrauktas į FSC® sistemą, o MOSO buvo viena iš pirmųjų sertifikuotų bambuko kompanijų. Daugeliui gaminių gali būti suteiktas FSC® sertifikatas.

moso lietuva

Atsakinga gamyba

Be tvarių šaltinių, MOSO® taip pat nori padaryti tai, kas teisinga gamybos etape. Ne tik dėl produkto kokybės, bet ir dėl aplinkos bei dalyvaujančių žmonių. Todėl mes laikomės griežčiausių kokybės (ISO 9001) ir sveikatos bei saugos (FSC®, ISO 14001) normų ir procedūrų.

Sveika patalpų aplinka

Svarbu sveikas patalpų klimatas. Europoje yra labai griežtos taisyklės ir normos, susijusios su lakiųjų organinių junginių (LOJ) išmetimu patalpose. Europoje formaldehido emisija yra reglamentuojama EN717-1 normoje. Didžiausias toleruojamas lygis vadinamas E1 ir visi MOSO® produktai jį atitinka. Keletas MOSO® produktų atitinka net griežčiausius reikalavimus: E0 – nenustatoma formaldehido emisija! Be to, visos MOSO® bambuko grindys Prancūzijoje buvo įvertintos A ir A +, atsižvelgiant į LOJ išmetimą: geriausia įmanoma klasifikacija!

bambuko grindys
bambuko gaminiai

Lengva perdirbti

Žinoma, tikimės, kad MOSO® gaminiu galėsite mėgautis daugelį metų, tačiau bus momentas, kai jis baigs savo gyvavimo ciklą. Tuo metu taps svarbi dar viena bambuko savybė: jis lengvai perdirbamas, pavyzdžiui, kaip medžio drožlių plokščių gamybos šaltinis. Be to, jį galima deginti biomasės jėgainėje, kad būtų sukurta ekologiška elektros energija. Tokiu būdu sumažėja iškastinio kuro naudojimas.

Patvarus = tvarus

Patvarumas yra svarbus, tačiau dažnai nepaisomas tvarumo aspektas. Kuo ilgesnis gaminio tarnavimo laikas, tuo mažesnis poveikis aplinkai bus vien dėl to, kad prireiks daugiau laiko, kol jį reikės pakeisti. Patvarumas labai priklauso nuo gaminio kokybės ir savybių (tokių kaip kietumas, tankis, stabilumas ir kt.). MOSO® produktai įvertinti pagal visus šiuos veiksnius labai gerai, todėl produktas yar labai patvarus ir todėl tvarus!

Rich results on Google's SERP when searching for 'bambuko komercinės grindys' or 'bambuko grindys' or 'pramoninės grindys' or 'stabilios grindys' or 'kietos grindys' or 'klijuojamos grindys' or 'parketas' or geros grindys' or 'grindys didelėm apkrovom' or 'industrinės grindys'
Rich results on Google's SERP when searching for 'fasado apdaila' or 'fasado plokštės' or 'fasado dailylentės' or 'fasado lentos' or 'lentos fasadui' or fasadui dailylentės' or 'bambuko lentos' or 'bambuko grindys' or 'moso lietuva'

Anglies pėdsakas

MOSO® yra pirmasis bambukų pramonės gamintojas visame pasaulyje, kuris kruopščiai įvertino tikslų savo gaminių ekologinį pėdsaką, vadovaudamasis pirmaujančiais tarptautiniais aplinkos ataskaitų teikimo standartais. Oficialūs LCA tyrimai (ISO 14040/44), kuriuos atliko Delfto technologijos universitetas, patvirtino, kad visi kieti MOSO® Bamboo produktai yra neutralūs CO2 atžvilgiu ar geresni per visą gyvenimo ciklą, nuo „lopšio iki kapo“. Naujausius LCA rezultatus MOSO® kartu su INBAR  pristatė COP 21 klimato konferencijoje Paryžiuje 2015 m. Gruodžio mėn.